Municipal state Institution "Gabiden Mustafin…
MSI "Gabiden Mustafin Secondary School"

Learning the Kazakh language

Аш құлақтан тиыш құлақ.
Пусть в желудке пусто, зато ушам спокойно.
Question answer
Всего ответов: 69
Новых вопросов: 10
Ашық сабақ

 

Сабақтың тақырыбы: Біздің сынып

Сабақтың мақсаты: Ертегі еліне саяхат жасай отырып, сынып туралы қазақша сөздік қорларын молайтуға ықпал жасау.

Міндеттері:

1. Қазақ тіліне тән дыбыстардың дұрыс айтылуын қадағалау.

2. Зат есім, сын есім сөздерді сөйлеуде қолдана білуге үйрету, реттік сан есімдерді меңгерту.

3. Сұрақтарға дұрыс түсініп, жауап беруге дағдыландыру.

 Сабақтың түрі:дәстүрлі емес сабақ (ойын сабақ)

Сабақтың әдіс-тәсілдері:түсіндіру, сұрақ-жауап, әңгімелеу, логикалық ойындар, рөлдік ойын, қайталау.

Көрнекіліктері:интерактивті тақта,флипчарт,бетперделер.

                                        Сабақтың барысы:

І.Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу. Түгелдеу.

ІІ.Үй тапсырмасын тексеру.

- Балалар, бүгін біз ертегі еліне барамыз. Ертегіміздің аты - «Ақылды қояндар»

-Орманда мектеп бар. Қояндар мектепке барайын деп жатыр.Олардың жолдарында кедергілер кездеседі. 1-ші үй тапсырмасын тексереміз.

Саңырауқұлақтардың астында тапсырма бар. Сөздерді аудар: школа, библиотека, столовая, класс, доска, окно, стол, дверь.

ІІІ. Жаңа сабақ.

 - Қояндар үйде, олар мектепке жиналып жатыр.

1. Білім. - Сөмкесінде нелер бар?

               - Дәптер, қалам, күнделік, есепшот.

               - Бір сөзбен қалай айтуға болады?

               - Оқу құралдары.

Қояндардың жолдарында аңдар тұр,олар қояндарға тапсырмалар дайындап қойды.

2. Түсіну.1) Қасқырдың тапсырмасы: 10-ға дейін санау.

2) Аюдың тапсырмасы: 2-тапсырма:-ыншы,-інші,-ншы,-нші

Балалар тақтаға шығады,рет-ретімен саналады.

3) Түлкінің тапсырмасы: 5-тапсырма.Есеп шығар.

+ қосу                              - азайту                            = тең болады

2+2=          5-2=

3+1=          6-3=

ІҮ. Сергіту сәті

Ұзын құлақ сұр қоян,

Естіп қалып сыбдырды.

Ойлы-қырлы жерлермен,

Ытқып-ытқып жүгірді

Қояндар біз аман-есен мектепке келдік.

- Мектеп қандай?

- Мектепте нелер бар?

- Кітапхана,асхана,сынып бар.

Сыныпқа келдік.Сыныпта нелер бар,есімізге түсірейік.  

Сөздік жұмысы:

тақта – доска

үстел - стол

орындық - стул

бор - мел

3. Қолдану.

 Мәтінмен жұмыс.

                                               Біздің сынып.

Мынау сынып. Сыныпта оқушылар жүр. Сыныпта тақта,терезе,үстел,парталар бар.Терезеде гүлдер тұр. Сынып жарық және таза.

1.         Мәтінді оқу, аудару.

2.         Жуан, жіңішке сөздерді, көптік жалғауларды табу.

4.  Анализ.Сұрақтарға жауап беру.

1)               Нешінші сыныпта оқисың?

2)               Нешінші қатарда отырасың?

3)               Нешінші партада отырасың?

5.  Синтез.  Дәптермен жұмыс.

Сыныпта ________,________,______...........бар.

Сынып _______ және_______.

ҮІ. Қорытынды.Бағалау.

    -Саған сенің сыныбың ұнай ма?

    -Сенің сыныбында нелер бар?

     -Сен нешінші сыныпта оқисың?

 ҮІІ. Үйге тапсырма

3-тапсырма, 97-бет

Авторство: