Қарағанды қаласы әкімдігінің "Қарағанды қаласының білім бөлімі" мемлекеттік мекемесі "Мартбек Мамыраев атындағы мектеп-интернаты" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Изучаем казахский язык

ескі
старый
Вопрос-ответ
Всего ответов: 80
Новых вопросов: 1

Еңбегі адал жас өрен

Еңбегі адал жас өрен үйірме жұмысының 2025-2026 оқу жылы 

 10 желтоқсан күні  1  сынып оқушылары   «Мамандықтар әлемі» атты сурет қималары арқылы мамандық иелерімен танысты және әрбір маман иелеріннің қималарын бояды.

Мақсаты: оқушыларға мамандықтар туралы түсінік беру, еңбекке қызығушылығын арттыру, шығармашылық қаілеттерін дамыту,болашақ мамандықты таңдауға қызығушылық пен ынтасын арттыру.

 

19 қараша 7 а сынып оқушыларымен «Мын түрлі мамандық-біреуін таңда»атты дөнгелек үстел өтті.Оқушыларға мамандықтың түрлері, олардың адам өміріндегі маңызы туралы түсінік бере отырып, өз бейіміне сәйкес мамандық таңдай білуіне ықпал жасау; отансүйгіштікке тәрбиелеу, кәсіби бағдар беру;  өз пікірін еркін айтып, өзгенің пікірін сыйлай білуге, жүйелі ойлауға баулу.

10 қараша 4”Ә” сыныбында «Мамандықтар әлемінде» атты тақырыбында виртуалды саяхат сабағы өтті. Сабақ барысында оқушылар түрлі мамандық түрлерімен танысып, әр маман иесінің қоғамдағы рөлі мен маңызын түсінді. Балалар өз армандаған мамандықтары жайлы ой бөлісіп, болашақта кім болғысы келетінін айтып, мамандық таңдаудың жауапты қадам екенін ұғынды.

 

14 қазан күні бастауыш сынып оқушылары арасында «Мен армандаған мамандық»атты сурет байқауы өтті.

Мақсаты: білім алушылардың болашақ таңдағалы отырған мамандықтарын елестете алуға, мамандықтардың сан аулан түрлерімен танысуға және қызығушылықтарын арттыруға бағытталған .

 22 қырүйек күні мектебіміздің 9-11 сынып оқушылары «Арманымдағы мамандық»атты эссе жазды.

Мақсаты: оқушыларға мамандық таңдау, олардың әдістері туралы білімдерін, түсініктерін кеңейте отырып, мамандықтарға деген ынта-ықыласын, қызығушылықтарын арттыру.

 

15 кырқүйек күні мектебіміздің 9 оқушылары арасында «Сенің кәсіби ой-ниетің»атты   сауалнама жүргізілді, Сыныптарда мамандық ерекшелігі талқыланды, әр оқушының қызығушылығы мен кәсіби таңдауы анықталды.