№13 жалпы орта білім беретін мектепте қазақ тілі мен қазақ әдебиеті бірлестігінде жеті мұғалім жұмыс істейді. І санатты бес мұғалім, ІІ санатты екі мұғалім.
Мұғалімдер төрт бағытта жұмыс істейді:
Әдістемелік бірлестік жетекшісі – Қайырбаева Сағат Жалелқызы Еңбек өтілі – 31 жыл, санаты І. Өзіндік білім көтеру тақырыбы: «Қазақ тілі сабағында оқушылардың сауатты жазу дағдыларын арттыру»
Ешманова Рымтай Оразқызы Еңбек өтілі – 11 жыл, санаты І. Өзіндік білім көтеру тақырыбы: «Қазақ тілі сабағында әр оқушымен жеке индивидуалдық жеке жұмыс»
Шербаева Анаргүл Шазындақызы Еңбек өтілі – 21 жыл, санаты І. Өзіндік білім көтеру тақырыбы: «Қазақ тілі сабағында сөйлеу тілін деңгейлік тапсырмалар арқылы дамыту».
Оспанова Тойжан Кеңесқызы Еңбек өтілі – 14 жыл, санаты ІІ. Өзіндік білім көтеру тақырыбы: «Қазақ тілі сабағында ойын түрлерін қолдану».
Базылжанова Мақпал Серікқызы Еңбек өтілі – 5 жыл, санаты-ІІ. Өзіндік білім көтеру тақырыбы: «Деңгейлік тапсырмалар арқылы оқушы қабілетін дамыту».
Ақылбекова Гүлнар Ермекбайқызы. Еңбек өтілі – 25 жыл, санаты І. Өзіндік білім көтеру тақырыбы: «Мәтінмен жұмы түрлерін қолданудың тиімділігі».
Тақырыбы:
Қазақ тілі сабақтарында ақпараттық коммуникациялық технологияны қолдану арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылғын арттыру, тілін дамыту.
Мақсаты: Сабақта ақпарттық коммуникациялық технология әдістерін пайдалана отырып, оқушылардың білім білік дағдыларын қалыптастыру.
Міндеттері:
Жаңа инновациялық технологияларды меңгеріп, сабақта қолдану. Оқыту барысында жеке тұлғаның қабілетін ескере отырып білім беру. Қазақша сойлеу желесіне, қазақша сөйлеу әуездігіне жету, үлгісіз жетексіз өз бетінше сөйлеуге, жазуға, оқып айтуға дағдыландыру.
Әдістемелік бірлестіктің 2013-2014 жылдық жоспары
№ |
Жұмыс мазмұны |
Әдістері мен тәсілдері |
Орындау мерзімі |
1 |
Қазақ тілі мен қазақ әдебиеті пәндерін оқытуда қажетті нормативтік құқықтық құжаттармен, жаңа әдістемелік құралдармен танысу. |
ӘБ отырысы |
тамыз |
2 |
қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімдерінің ӘБ жылдық жоспарын талқылау. |
ӘБ отырысы |
тамыз |
3 |
Оқу жылына арналған тақырыптық – күнтізбелік жоспарларды бекіту. |
ӘБ отырысы |
тамыз-қыркүйек |
4 |
ӘБ отырыстары |
семинар, дөңгелек үстел |
әр тоқсанда |
5 |
Мұғалімдердің өзіндік білім дамыту тақырыптарымен жұмысы |
Педкеңестерде,ӘБ отырыстарында, баяндама оқу, ашық сабақтар өткізу |
Жыл бойы |
6 |
Оқу бағдарламасына негізделген тест тапсырмасын әзірлеп, кіру бақылау кесіндісін өткізу. |
|
Қыркүйек, екінші апта |
7 |
Тілдер мерекесіне байланысты іс-шаралар өткізу |
|
ӘБ жетекшісі Қайырбаева С.Ж Қыркүйек Қазақ тілі мұғалімдері
|
8 |
Қабілеті төмен оқушылармен жеке консультация күндерін белгілеп, сабақтар өткізу. |
Қосымша сабақтар |
Аптасына 1 рет. Қазақ тілі мұғалімдері |
9 |
Қабілетті оқушыларды шағармашылық, зерттеушілік жұмыстарға қатыстыру. |
Қосымша сабақтар |
Жыл бойы |
10 |
Мектепшілік олимпиадаға дайындық жұмыстарын жүргізу, олимпиадаға тапсырмалар құру. |
Теориялық, практикалық бөлімдер |
Қазан |
11 |
Тіл туралы заңның орындалуы «Ересектерге қазақ тілін оқыту» |
Сабақтар |
Жыл бойы |
12 |
5-9 сынып оқушылары арасында мектеп олимпиадасын өткізу |
|
Қараша |
13 |
Қазақ тілі мұғалімдерінің партфолиоларын толықтыру. |
|
Жыл бойы |
14 |
Қазақ тілі мен әдебиеті кабинетерінің жұмысы: оқу әдістемелік кешен,көрнекіліктер,стендтер,журналдар, оқушылардың ізденулік жұмыстары, күнтізбелік және күнделікті жоспарлар, сыныптан тыс «іс-шаралардың дайындықтары. |
|
|
15 |
Қала деңгейінде өтетін онлайн сабақтарына қатысу |
Ашық сабақ |
Желтоқсан Хасенова Г.Т |
16 |
«Халық ауыз әдебиеті әлеміне саяхат» атты қалалық байқауға оқушыларды дайындау |
Сыныптан тыс жұмыс |
Сәуір Хасенова Г.Т |
17 |
«Жарқын болашақ» байқауына дайындық |
|
Қазақ тілі мұғалімдері |
18 |
МАБ –қа дайындық |
Қосымша сабақтар |
Жыл бойы Ақылбекова Г.Е Қайырбаева С.Ж |
19 |
Өзара сабаққа қатысу |
Жеке жоспар бойынша |
Жыл бойы |
20 |
Қалалық семинарды өткізу |
|
Наурыз |
21 |
Қалалық олимпиадаға қатысу |
|
|
22 |
Қалалық семинарларға қатысу |
|
Жыл бойы |
23 |
Пән апталығын өткізу |
|
Наурыз |
24 |
Абай оқуларына қатысу |
|
Сәуір Ақылбекова Г.Е |
25 |
Аттестациядан өтетін мұғалімдердің есебін тыңдау |
|
Сәуір Хасенова Г.Т |
26 |
Емтиханға дайындық |
|
Мамыр |
27 |
Дөнгелек үстел: «Қазақ тілін оқытудағы жетістіктер мен мәселелер» |
|
Маусым |
Қазақ тілі апталығының жоспары
№ |
Іс-шаралар |
Сыныптар |
Мерзімі |
Жауаптылар |
1 |
Қазақ тілі апталығының ашылуы |
1-9 сынып |
12.03.2012ж |
Ақылбекова Г.Е. |
2 |
Ашық сабақ. Тақырыбы: «Дәріханада» |
7 сынып |
13.03.2012ж |
Шербаева А.Ш. |
3 |
Газеттер байқауы «Әз Наурыз» |
5-9 сынып |
14.03.2012ж |
Сынып жетекшілері |
4 |
Ашық сабақ. Тақырыбы: «Мектеп асханасы» |
4 сынып |
15.03.2012ж |
Базылжанова М.С. |
5 |
Суреттер байқауы «Көктем келді» |
2- 4 сынып |
16.03.2012ж |
Сынып жетекшілері |
6 |
«Ақ жол - Наурыз» |
5-9 сынып |
16.03.2012ж |
Қайырбаева С.Ж. Қазақ тілі мұғалімдері, сынып жетекшілері |
7 |
«Ұлыстың ұлы күні – Наурыз құтты болсын!» |
1-4 сынып |
17.03.2012ж |
Абдишева Б.Ш Сынып жетекшілері |
8 |
«Қазақ халқының салт-дәстүрі» бейнефильм көру
|
1-9 сынып |
14-17.03.2012ж |
Қазақ тілі мұғалімдері |
9 |
Апталықтың жабылуы |
1-9 сынып |
19.03.2012ж |
Қайырбаева С.Ж. |
Грамматикалық тақырыпқа байланысты тест
3 сынып
1. Қазақ тіліне тән дыбыстарды көрсет?
а 10 б 12 в 9
2. Қазақ тілінде неше әріп бар?
а 45 б 42 в 40
3. Қазақ тілінде дауысты дыбыстар нешеу?
а. 15 б 12 в 17
4.Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?
А 2 б4 в3
5.Қазақ тілінде неше дауыссыз дыбыстар бар?
а 18 б 20 в 25
6. Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?
а 2 б.3 қатаң, ұяң, үнді в 4
7. Қатаң (глухие) дауыссыздарды көрсет?
а п,ф, с,ш, к, қ,ц,х б. в, г,ш, б, с, р, в д,н, а, з, х, э, л,
8. Ұяң (звонкие) дауыссыздарды көрсет?
а б,м, п, р, ф,ы, б. б, в,г,ғ, д,ж,з в. р,а, ы, е, к,
9. Үнді (сонорные) дауыссыздарды көрсет?
а б, о, а, в, ж,р б т,ф, ч, я, и, м в р, й, л, у, м, н, ң,
10. Көптік жалғауларын көрсет?
а -лар, -тар, -дар б -м, -ым, - ім в -ның, -нің, -ды, -ді,
11. Септік жалғаулары нешеу?
а 5 б 9 в. 7
12. Бастауыш қандай сұраққа жауап береді?
а кім ? не? б не істеді? в қалай?
13. Баяндауыш қандай сұраққа жауап береді?
а қандай? б не істеді? в қалай?
14. Қазақ тілінде неше буын бар?
а 4 б.2 в 3 ашық, тұйық, бітеу,
15. Ашық буынды сөзді тап?
а. А-ға, ба-ла, а-па б. көк-тем, жа-у, в көз, ар-ба, ас-тық
16. Тұйық буынды сөзді көрсет?
а. Көк, жер, б. от, арба, астық в апа, тау, мектеп,сынып
17.Бітеу буынды сөзді көрсет?
а. қант, мектеп, жастық, көз б.апа, әже, әке. в. жаз, күн, ата,
1 8 Сұраулық шылауларды көрсет? (Вопросительные частицы)
а. –ма, ме, ба, бе, па, пе б –ды, ді, ті,ты в -ің-ың, ң, -м
19. . Жалғаулықтарды көрсет? (союзы-и)
а. және, әрі, б. мен, ол в. мен, бен, пен
20. Қазақ тілі қандай тіл?
а. ресми, б. мемлекеттік в. халықаралық
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанда мекендейтін жануарлар.
4 сынып.
Слайд №3.
Сабақтың мақсаты:Оқушылардың Қазақстанда мекендейтін жануарлар туралы білім-біліктерін арттыру.
Міндеттері:
1.Біліктілік:Қазақстанда мекендейтін жануарлар туралы білімдерін жинақтау, бір жүйеге келтіру.Білгендерін қайталау,тереңдету,дүниетанымдарын кеңейту. Септіктерді қаншалықты деңгейде меңгергенін тиянақтау.
2.Дамытушылық:Сауатты жазуға, сурет бойынша әңгіме құрастыруға, затты сипаттауға үйрету. Ойлауға, салыстыруға, ізденуге баулу.
3.Тәрбиелік:Туған өлке табиғатына, онда өмір сүретін жануарларға деген сүйіспеншілік сезімдерін арттыру, табиғатты, жануарларды қорғауға, аялауға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі:кіріктірілген сабақ.
Сабақтың әдістері:интерактивтік тақта, компьютермен жұмыс, диалог, ой қозғау.
Пәнаралық байланыс: дүниетану, информатика,жаратылыстану.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
1. Оқушылармен салемдесу.
2. Оқушыларды түгендеу.
3. Сабаққа кіріспе.
Психологиялық дайындық.
- Бүгін кезекші кім?
- Бүгін нешесі?
- Аптаның қай күні?
- Жылдың қай мезгілі?
- Бүгін сабаққа деген көңіл-күйлерін қандай? (смайлик көрсету)
- Сабаққа дайынбыз ба?
II. Үй жұмысын тексеру.
Оқушылардың дайындап әкелген жануарлар туралы қысқаша мәліметтерін тыңдау. Жануарлар туралы жаттаған өлеңдерін тыңдау.III. Негізгі бөлім.Сабақтың мақсатын және тақырыбымен таныстыру. Мұғалімнің кіріспе сөзі:
- Бүгін қазақ тілі сабағы күндегіден өзгеше, әрі ерекше өтпекші. Себебі, бүгін бізде кіріктірілген сабақ, яғни ресурстық орта, информатика пәнімен байланыстырып отырмыз. Және сабағымызда қонақтарымыз бар.
IV. Ой қозғау. Ассоциация.
Су Құрлық Орман Хайуанаттар бағы
Адам досы Жыртқыш Табиғат
а. Сөз тіркестерін құру. Жыртқыш аң, әдемі табиғат, хайуанаттар бағы, қу түлкі, орман қожасы,қорқақ қоян.
б. Сөйлем құрау. Аю-орман қожасы. Қазақстанның табиғаты әдемі.Мен хайуанаттар бағында болдым.
V. Сөздік жұмыс.
Жолбарыс-тигр Қасқыр-волк
Күшті-сильный Ірі-крупный
Аю-медведь Мекендейді- обитают
Түлкі-лиса Қоян-заяц
VI. Мәтінмен жұмыс.
Жануарлардың мекені.
Алтай,Алатау,Тарбағатай таулары-Қазақстан жануарларының мекені.
Жабайы жануарлар мен жабайы құстар таулы, орманды, жазық жерлерде тіршілік етеді. Бұл жер- олардың тіршілік ететін тұрақты мекені.Олар осында қыстайды.
а)Жабайы аңдардың мекенің ата.
ә)Жабайы аңдарды ата.
б)Жануарлардың мінезі қандай?
VII. Сергету сәті.
VIII. Лексика-грамматикалық тақырып. Септіктерді қайталау.
1. Септеу.Интерактивті тақтамен жұмыс.
2. «Сиқырлы гүл» ойынын өткізу.
Әр оқушыға ортасына бір белгілі жануардың аты жазылған гүл ұсынылады. Осы аталған жануарлардың қандай екенін сипаттау қажет. Мысалы: аю-қара, үлкен, жыртқыш, орманда тұрады, бал жейді, ұйықтайды.
3. Үлгерімі төмен оқушылармен жұмыс.
№1
Көп нүктенің орнына а немесе ә әріпін қойып,көшіріп жазындар.
Ж...яу, ж....й, ш...й, д...птер, ...демі, с...біз, с...н, т...р, т...н, с...л.
№2
Берілген сөздерге көптік жалғауын жалғандар.
Ақын, қазақ, ғалым, қала, оқушы, мұғалім, бөлме, ұшқыш, мектеп, сөздік.
№3
Көп нүктенің орнына ұ немесе ү әріптерін қойып, көшіріп жазындар.
Ж...мыс, к...н, қ...с, т...н, т...р, б...гін, с...т, д...кен, б...л, ...шқыш, м...ғалім.
№4
Берілген сөздерге көптік жалғауын жалғандар.
Өшіргіш, кітап,қағаз, сөре, оқулық, дәптер, қалам, қарындаш, сөмке, сурет дәптер.
4. Ребус бойынша жұмыс.
IX. Сабақты бекіту. Сұрақ-жауап
Бүгін сабақта қандай жұмыс жасадық? Не білдік? Ең жүйрік қандай аң? Қояның неше түрін білесіндер?Көңіл-күйлерін қалай? (смайлик көрсету)
X. Бағалау.Оқушылардың сабаққа қатысуына, білімдеріне байланысты бағалау.
XI. Үйге тапсырма. «Үй жануарлары мен жабайы жануарлардың ортақ қасиеттерін жазу», «сөздік жаттау».
Тема: «Моя Родина - Казахстан»
Цели урока: 1. Формирование у учащихся казахстанского патриотизма, миролюбия, национального согласия;
2. Развитие творческих способностей учащихся;
3. Воспитывать чувство любви и гордости за свою страну, её богатую иторию и нелёгкую судьбу, любовь к природе родного края
Наглядность:Использование преимущества интерактивной доски
1.Организационный момент.
Ход урока
Учитель: В одной из книг Бека есть удивительная легенда о создании Казахстана. Она гласит: "В дни сотворения мира Бог создал небо и землю, море и океаны, все страны, все материки, а про Казахстан забыл. Вспомнил в последнюю минуту, а материала уже нет. От разных мест быстренько отхватил по кусочку – краешек у Америки, кромку Италии, отрезок пустыни Африки, полоску Кавказа, сложил и прилепил туда, где положено быть Казахстану. Не поверить в эту легенду невозможно, потому что на нашей удивительной земле можно найти все: и вечно голые, будто проклятые небом, пространства безводного солончака, и живописнейший контраст гор, и голубизну неба, сливающуюся с безбрежной гладью моря, и великолепные животворенные леса.
На протяжении многих веков казахскому народу приходилось бороться за независимость и суверенитет. Благодаря своим лучшим качествам, умению сплотиться и быть единым в минуту опасности, стремлению жить в мире и согласии и добрососедстве с другими народами, он не исчез в потоке истории и через десятилетия смог восстановить свою государственность.
Казахстан, встав на новый путь развития, воплотил вековые мечты народа о свободе. Народ впервые вновь приобрел возможность развивать свою культуру, язык, веру, религию и традиции. Сегодня каждый гражданин республики гордится своей независимостью. Независимость нашей страны - это самое святое приобретение казахского народа, восстановившее прерванную на триста лет национальную свободу.
Мой край родной - Республика свободных,
Великих наций, разных языков.
И ценят здесь обычаи народов.
Советы мудрых стариков.
Учитель: В 1991 году 16 декабря был принят конституционный закон Республики Казахстан "О Государственной Независимости Республики Казахстан". Именно в этот день сбылась мечта всех поколений нашего народа, на древней казахской земле было провозглашено молодое государство.
За ним закреплялось его исключительная собственность на землю и ее недра, воды, воздушное пространство, растительный и животный мир, другие природные ресурсы, экономический и научно-технический потенциал. С этого дня Республика Казахстан строит свои взаимоотношения со всеми государствами на принципах международного права. Впервые было установлено единое казахстанское гражданство. И как каждое государство, мы имеем свою символику - герб, флаг, гимн.
У казахов - своя страна,
Своя земля на все времена.
У казахов - свой флаг,
У казахов - свой герб,
У казахов, как сбывшийся сон,
Свой счастливый и мудрый закон
Атрибутами каждого независимого государства являются его символы
Символами республики Казахстан являются: Гимн, Флаг и Герб
Флаг
Наш флаг впитал
Цвет неба голубого
И золото пшеничных полей.
Парит орел,
Он празднует свободу,
Над степью вольно
Крылья распластал.
Герб страны.
Есть множество гербов,
Но герб страны
Узнать смогу
Средь сотен многих.
На нем нет чудищ многоногих,
Два скакуна
К лучам устремлены.
Под шаныраком дружбы
Воедино переплелись
Народы и племена.
Учитель: Много веков понадобилось нашим предкам, чтобы заселить, освоить, защитить ее от врагов и передать в наследство нам, ныне живущим. Сколько труда, пота и крови, радости и страданий выпало на долю минувших поколений.
Исхлестан ветром,
Словно плетью,
Влюблен в бродячее житье,
О степь моя,
Сквозь все столетья
Я вижу прошлое твое!
Республика омывается водами Каспийского и Аральского морей, на ее территории находятся около 11 тысяч рек и озер. Крупнейшие реки - Иртыш, Урал. Или. Сырдарья и озера - Балхаш, Тенгиз, Алаколь, Маркаколь.
В нашем крае вам не счесть больших озер,
В нашем крае вам не счесть лесистых гор.
В нашем крае счета нет отважным людям.
Населявшим с давних пор степной простор.
Сказочно богаты недра древней казахской земли. Уголь и нефть, золото и титан, свинец и цинк, железо и бокситы.
Богата и щедра казахская земля, величественна и прекрасна ее природа. Неповторима красота снежных гор и бескрайних степей, голубых озер и горячих песков.
В Казахстане единой семьей живут 17 млн. человек, представителей более ста нацио нальностей и народностей. На казахском, русском, уйгурском, немецком, корейском, татарском языках издаются книги и газеты, работают национальные театры, эстрадные ансамбли, передаются нацио нальные программы на радио и телевидении. Всех нас, людей всех национальностей, объединяет общее, имеющее одно из важнейших понятий: мы - народ Казахстана. И в этом Казахстан уникальное государство, с многообразием культур и религий.
Учитель: А теперь я предлагаю вам разгадать кроссворд. Слова нужно вписывать на казахском языке.
1. Висят на ветках круглые детки, красные, золотые, соком налитые.
2. Жидко, а не вода, бело, а не снег.
3. Я бел, как снег, в чести у всех, и нравлюсь вам во вред зубам.
4. На зеленых ветках лампочки висят, желтым ярким светом нас к себе манят.
5. Желтые телятки лежат на грядке, когда поспевают, арканы обрывают.
6. И комковато, и ноздревато, и вкусно, и всем людям мило.
|
1 а |
л |
м |
а |
|
|
|||
|
2 с |
ү |
т |
|
|||||
|
3 қ |
а |
н |
т |
|
||||
|
4 а |
л |
м |
ұ |
р |
т |
|||
5 қ
|
а |
у |
ы |
н |
|
|
|
||
|
6 н |
а |
н |
|
Учитель: А теперь в вертикальной строке прочитайте слово. (Астана)
Учитель: А теперь я предлагаю вам небольшую викторину для того, чтобы проверить, внимательными ли слушателями вы были сегодня.
1) Какой праздник отмечается 16 декабря ? ( День Независимости РК )
2) В каком году был принят Закон « О государственной независимости РК»
( 1991 год)
3) Как раньше назывался город Астана? ( Акмолинск, Целиноград, Акмола)
4) В каком году город Астана получил свое нынешнее название? ( 1998 год)
5) Представители скольких национальностей проживают в городе Астане?
( свыше 80)
6) Как называется переносное жилище кочевников? ( юрта)
Учитель: Сегодня мы совершили путешествие по нашей стране, и многое узнали, о многом беседовали... Но есть в истории даты, которые поневоле заставляют оглянуться назад и не только для того, чтобы вспомнить прошлое, но и для того, чтобы понять будущее. Ровно 20 лет назад, была принята Декларация о государственном суверенитете, которая юриди чески дала начало нашему движению к независимости.
Говорят, что боги не могут изменить прошлое. Поэтому нужно признать, что ничего на этой краткой по времени, но огромной по дистанции дороги в 20 лет мы изменить не в силах. Все наши ошибки и достижения, победы и поражения также стали частью истории.
16 декабря 1991 год -Президент Республики Казахстан НА. Назарбаев подписал конституционный Закон "О государственной независимости Республики Казахстан"
28 января 1993год -Верховный Совет Казахстана принял первую Конституцию независимого Казахстана
15 ноября 1993год -Введение национальной валюты Республики Казахстан - тенге
29 августа 1991 года -Официальное закрытие ядерного полигона в г. Семипалатинске"
21 апреля 1995 года -Вывезена последняя ядерная боеголовка с территории Казахстана
30 августа 1995 года - На всенародном референдуме принята Конституция Республики Казахстан
16 декабря 1996 год- В г. Алматы открыт монумент Независимости
10 декабря 1997 год -Переезд в новую столицу высших органов государственной власти
7 мая 1998 год-Указом Президента г. Акмола переименован в г. Астана"
10 января 1999 года — на альтернативной основе Н.Назарбаев вновь избран Президентом Республики Казахстан на новый семилетний срок, получив 79,78 % голосов казахстанцев, принявших участие в голосовании.
4 марта 1999 г. — Проведена Первая национальная перепись населения Республики Казахстан.
29 июля 2000 года — уничтожена последняя штольня для ядерных испытаний на бывшем Семипалатинском ядерном испытательном полигоне.
2001 г. — Год 10-летия независимости Республики Казахстан.
24 октября 2002 года — Второй Всемирный курултай казахов (г.Туркестан.)
2003 г. — Год поддержки села.
4 декабря 2005 года — Выборы Президента РК, в которых приняло участие 5 кандидатов. Победу одержал Н. А. Назарбаев,
6 июля 2008 года установлен новый государственный праздник День столицы (Казахстан).
2009 год-Проведена перепись населения Республики Казахстан
1 – 2 декабря 2010 года в Астане Организация по безопасности и сотрудничеству в Европе провела саммит.
1 января – 6 февраля 2011 года- 7 Зимние Азиатские игры
Учитель: 20 лет прошло с того дня. За минувшие годы страна многого достигла в деле становления своей государственности, укрепления независимости, единства. Ведь еще никогда за всю свою историю, средневековую и современную, имидж Казахстана не поднимался так высоко, как за последние годы.
Социально-политическая стабильность сегодня укрепляет веру казахстанцев в процветание своей Родины. Казахстан утверждает ее демократическим. светским, правовым и социальным государством, высшими ценностями которого является человек, его жизнь, права и свободы.
Мы начали новый век, обогащенный национально-культурными ценностями, межнацио нальным согласием, милосердием, любовью к детям. Есть немало трудностей, но сегодня Казахстан выходит на новый виток развития и уверенно смотрит в завтрашний день.
Итог
Учитель: За 20 лет независимого существования наша республика во главе с президентом Нурсултаном Абишевичем Назарбаевым добилась больших успехов и перемен. Он оказался мудрым и дальновидным политиком, сумел выбрать правильный путь экономического развития. Народ любит своего президента и доверяет ему.В стране происходят добрые перемены, вселяющие радость и надежду. Мы верим в наше будущее
Пожелаем же нашей Республике
Продвигаться успешно вперед.
И в любой политической рубрике
Не споткнуться о гололед.
_kz