Күні: 01.02.2013
Тақырыбы: Екі таңбалы санға көбейту алгоритмі
Мақсаты:оқушыларды екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілін үйрету; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуін дамыту; балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген сүйіспеншлігін ояту.
Сабақтың түрі: аралас сабақ Әдісі түсіндіру, көрсету, өзіндік.
Көрнекілігі: қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.
Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.
Мен бақытты баламын,
Жан дүниемде күн нұрлы
Жылуым мол бойымда.
Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: № 6 б, в №8; 5 бет.
ІІІ. Өткенді пысықтау: 318∙30+318∙7 өрнегінің мәнін табуда қандай тиімді тәсілді қоданамыз? Осындай мысалдар келтіру, оқушылармен ауызша есептеп мәнін табу.
ІҮ.Мақсат қою кезеңі. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.Ү. Жаңа сабақ: № 1 жаттығутүсіндіру.
ә)
345∙34=11730 983 ∙31=30473 458∙95=43510 |
23476∙21=492996 19031∙51=970581 10003∙98=980294 |
234∙34=7956 1243∙36=44748 3109∙29=90161 |
№4 Шығармашылық тапсырма.
№5,6 есеп өзіндік жұмыс.
Қозғалыс уақыты |
1 сағ |
2 сағ |
3 сағ |
4 сағ |
Теплоходтардың арақашықтығы |
78 км |
156 км |
234 км |
312 км |
№6 есеп оқушылармен талдай отырып шығару.
Шешуі: t=260:(60+70) =2 сағ Жауабы: 2 сағаттан кейін кездеседі.
ҮІ. Жаңа сабақты пысықтау: №6 есеп оқушылармен талдай отырып шығару.
Шешуі: t=260:(60+70) =2 сағ Жауабы: 2 сағаттан кейін кездеседі.
ҮІІ. Бекіту. №8 тапсырмада геометриялық ұғымдарды еске түсіру.
-Балалар, қандай бұрыштар болады? Сүйір бұрыш деп қандай бұрышты айтамыз? Доғал бұрыш дегеніміз ше?
ҮІІІ. Үйге тапсырма: № 7. 7- бет. Бағалау