ҚАРАҒАНДЫ ОБЛЫСЫ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ ҚАРАҒАНДЫ…
"№87 НОМ" КММ

Learning the Kazakh language

Әдіе, тәсіл, амал, жол
путь, способ.
Question answer
Всего ответов: 51
Новых вопросов: 0

Екі таңбалы санға көбейту алгоритмі

Дата: 2013-03-30 05:47:06

Күні: 01.02.2013

Тақырыбы: Екі таңбалы санға көбейту алгоритмі

Мақсаты:оқушыларды екі таңбалы санға жазбаша көбейту тәсілін үйрету; есте сақтау, ойлау және математикалық тілде дұрыс сөйлей білуін дамыту; балаларды ақыл-ой, еңбек тәрбиесіне баулу, пәнге деген  сүйіспеншлігін ояту.

Сабақтың түрі:  аралас сабақ    Әдісі  түсіндіру, көрсету, өзіндік.

Көрнекілігі:  қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер

Сабақтың барысы:  І. Ұйымдастыру кезеңі.  Сабаққа даярлық, амандасу, түгендеу.

Балалар, бір – біріңе қарап  жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар.

Мен бақытты баламын,

Жан  дүниемде күн нұрлы

Жылуым мол бойымда.

Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.

Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:   № 6 б, в №8;  5 бет.

ІІІ. Өткенді пысықтау:   318∙30+318∙7   өрнегінің мәнін табуда қандай тиімді тәсілді қоданамыз? Осындай мысалдар келтіру, оқушылармен ауызша есептеп мәнін табу.

ІҮ.Мақсат қою кезеңі. Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.Ү. Жаңа сабақ:  № 1 жаттығутүсіндіру.      

ә)

345∙34=11730

983 ∙31=30473

458∙95=43510

23476∙21=492996

19031∙51=970581

10003∙98=980294

234∙34=7956

1243∙36=44748

3109∙29=90161

№4 Шығармашылық тапсырма.

 

№5,6 есеп өзіндік жұмыс.

Қозғалыс уақыты

1 сағ

2 сағ

3 сағ

4 сағ

Теплоходтардың арақашықтығы

78 км

156 км

234 км

312 км

№6 есеп оқушылармен талдай отырып шығару.

Шешуі: t=260:(60+70) =2 сағ             Жауабы: 2 сағаттан кейін кездеседі.

ҮІ. Жаңа сабақты пысықтау:      №6 есеп оқушылармен талдай отырып шығару.

Шешуі: t=260:(60+70) =2 сағ     Жауабы: 2 сағаттан кейін кездеседі.

ҮІІ. Бекіту. №8 тапсырмада геометриялық ұғымдарды еске түсіру.

-Балалар, қандай бұрыштар болады? Сүйір бұрыш деп қандай бұрышты айтамыз? Доғал бұрыш дегеніміз ше?

ҮІІІ. Үйге тапсырма:   № 7. 7- бет.  Бағалау