Сабақ: математика
Тақырыбы: Геометриялық фигураларды латын әріптерімен белгілеу.
Мақсаты мен міндеттері: геометриялық фигураларды латынәріптерімен белгілеуді таныстыру. шапшаң есептеуге үйрету, есептердің шешуін табуға үйрету.
1.Білімділік: мемлекеттік білім стандарты деңгейде білім, білік және дағдыларды игеру
2.Дамытушылық:оқушының ақыл-ойының математикалық стилін, ин-теллектуалдық және ерік пен сезімге қатысты сапаларын дамыту;
3.Тәрбиелік: меңгерген математикалық білімдерін өмірде қоддануға жан-жақты дайыңдауды жүзеге асыру.
Сабақ түрі : жаңа сабақ
Көрнекіліктер: кесте;, қималы карточкалар,,геометриялық фигуралар
Әдіс-тәсілдер:жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы:Үй тапсырмасын тексеру.
Ауызша есептеу.
9*6 36:9 9*8 9*9 18:9 72:9 3*9 9*5 63:9 45:9
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
-геометриялық фигураларды ата. Оларды белгілеу үшін латынның: А, В,С,Д,№№ әріптері пайдаланылады.
А В
С Д А Е
№1 ауызша фигураларды ата, оқы.
№2 фигураны дәптерге сыз, АВСД төртбұрышның қабырғаларын өсу ретімен жаз.
Д А В С ДА, АВ, ВС, ДС
Сергіту сәті:
3.Жаңа білімді бекіту:
№3 амалдарды орында:
9*6+36 200-6*8+32 70*3+70*7
63:7-8 65+5*7-50 540:6-150:3
8*8-48 28:4+83-45 810:9+450:5
№5
1) Жиһаз фабрикасы бір аптада 9 диван және 6 есе көп орындық жасап шығарды. Жиһаз фабрикасы бір аптада неше орындық жасап шығарды?
2) Фотосалон 40 түрлі түсті және 5 есе кем ақ-қара сурет шығарды. Фотосалон барлығы неше сурет шығарды?
№6- теңдеу шеш:
х+256=820 960-х=175 49: х=7 8*а=48
№ 7,9,11, 149 бет ауызша орындау.
№12
суретте неше ұшбұрыш бар ата, әріптермен жазып шық.
4. Үйге тапсырма:149 бет №8, 148бет №5.