Сабақ: қазақ тілі
Тақырыбы: Етістік
Мақсаты мен міндеттері: оқу және жазу дағдыларын қалыптастасқан, жеке тұлғаның қалыптасуы мен дамуына мүмкіндік жасау.
1.Білімділік: сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру етістік туралы түсініктерін қалыптастыру;
2.Дамытушылық: сөйлемдерді сауатты жаза білу қабілеттерін дамыту; етістіктерді ажырата білу қабілеттерін дамыту;
3.Тәрбиелік: ұқыптылыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу;
Сабақ түрі : жаңа сабақ
Көрнекіліктер: , қималы карточкалар., сызбалар,
Әдіс-тәсілдер:жұптық, топтық, өзіндік
Сабақ барысы
1.Оқыту үрдісінің маңыздылығы:Сабаққа дайындықтарын тексеру
Үй тапсырмасын тексеру-тексерушілердің рапорты.
Ойын «Кім зейінді?» мұғалім іс әрететті айтады, ал балалар соны бұлжытпай орындау керек.
Отыр, секір, еңкей, басынды бұр, шалқай, тұр, қолынды сөз.
Балалар сендер не істедіңдер? Осы сөздер қандай сұраұтарға жауап береді?
Қай сөз табына жатады?
2.Жаңа тапсырмаларды қалыптастыру:
Дәптермен жұмыс :
Каллиографиялық минут: әріп элеметтерін жазу
Бүгін сабақта етістік сөз табы туралы алған білімдерімізді еске түсіреміз.
2 жаттығу
Жұмбақты оқу, шешуін тап Аққу туралы не білесіңдер? Ол қандай құс?
Неше оны киелі құс дейді?
Етістіктерді тауып астын сыз.
3 жаттығу
З.е. е.
Ата ойнады
Іні жинады
Балық қуды
Түйе жарысты
Шотан айтты
5 жаттығу үй жануарлары туралы не білесіңдер?
Олардың төлдерін атап жаз.
8 жаттығу
Не істеді? Не істейді?
Келді ұшады
Оқыды байқайды
Көрді тарқатады
Сүртті жазады
Сергіту сәті:
3.Жаңа білімді бекіту:
1 жатығу- жұптық жұмыс (жұп өз әңгімелерін жазып , оқиды.)
15 жаттығу түлкі мен шаян
Ертегі оқу, әрі қарай жалғастыр, кғестені толтыр.
Дара етістік |
Күрделі етістік |
|
|
|
|
|
|
Карточкалар бойынша жұмыс істеу (3-4 оқушы, әр оқушының ерекшеліктері ескерілген)
Суреттер таралылады (қыз, үлдың іс әрекетіне байланысты сөйлемдер құр, оқы)
Үйге тапсырма: 164 бет 4жаттығу, 167 бет 11 жатығу, 169 бет 16 жаттығу.