Қарағанды қаласының әкімдігінің «Қарағанды қаласының білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің «№134 негізгі орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Бастауыш сынып апталығы

Бастауыш сыныптағы пән апталығы.

          Пәндерге деген сүйіспеншілік және көңіл аударту құралдарының бірі   пән апталығы болып табылады, өйткені ол оқушылардың тек пәнге деген қызығушылығын арттырып қоймай, өз бетінше әдебиеттермен, сөздіктермен, анықтамалықтармен, компьютермен, Интернет-ресурстармен өздігінен жұмыс істеу ниетін оятуды көздейді.Сонымен қатар, іс-шаралар дамуы кез-келген деңгейдегі балалардың шығармашылығын дамыту, оқыту деңгейін және сапасын бейресми кесін болып табылады.

  Бастауыш сыныптарында пән апталығын өткізу принципі: әрбір бала барлық іс-шаралардың белсенді қатысушысы болып табылады. 

«№134 негізгі мектебі»КММ  04.12.күні 1 «А» сыныбында сауат ашу пәнінен ашық өтті.

Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым және достарым . Нәтиже сабақ.

Сабақтың мақсаты:Менің отбасым. Өтілген  дыбыстар мен әріптер туралы  алған білімдерін шындайды. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Кейбірі: Көркемсөз тіркестерін орынды қолданып, ойын жүйелі жеткізе алады.

 Шаттық шеңбері. Оқушылар шеңберде тұрып өлең арқылы амандасты.

Білу –  .Өтілген дыбыс, буындарды қайталау мақсатында шеңберде тұрып «Доп қағу» ойыны жүргізілді. Өткен тақырыптар сұрақ – жауаппен меңгерілді.Түсіну – Отбасы туралы мағлұмат айтты  және  сызбамен жұмыс жүргізілді. (3 тілде отбасы мүшелерін айтты)Қолдану – Әріптер мен сандардың көмегімен сөз құрап жазу(қызықты  тапсырма) Оқушылар берілген  сандар жұмбағын дұрыс тауып жазды.

Дәптермен Жұмыс:сұрақтарға жазбаша түрде жауап берді. Мысалы: Менің досым Айжан. Ол жеті жаста. Ол ақылды.

 

Талдау-  суреттердегі 1,2,3,4, буынды  сөздерді вагондарға орналастырды.

Жинақтау- оқушыларға білім деңгейіне сай тапсырмалар берілді.

Бағалау-Рефлексия:  Смайликтер

                                     Көңіл күйлерімен

                                     Жетістік баспалдағымен өздерін бағалау

                                     Бір-бірін бағалау

Жалпы сабақ жақсы өтті. Кішкене шу да орын алды. Оқушылардың бірі өте жақсы, шапшаң жұмыс жасаса, қалғандары орташа деп таңылды. Жалпы сабақ жаман емес. Уақыт жеткілікті болды.

 

04.12.2017 жылдың дүйсенбі күні 2 «А»сыныбында қазақ тілі пәнінен ашық сабақ өткізілді.Тақырыбы:  Нәтиже сабақ.Мен не үйрендім?

Сабақ  негізделген оқу мақсаттары:2.1.1.1 -  тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілеу, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру

2.2.3.1 - мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру және жауап беру

2.3.5.1 -  жіберілген пунктуациялық, орфографиялық қателерді мұғалімнің көмегімен тауып түзету, толықтыру

2.4.1.3* - дауыссыз дыбыс түрлерін   ажырату және

емлесін сақтап жазу

Пән мұғалімі: Жарикова С.Р                   05.12.2017  №134 негізгі мектебінің  мектепалды даярлық тобында сауат ашу және жазу негіздері пәнінен ашық сабақ өтті.

Мақсаты: Сөздегі дауысты, дауыссыз дыбыстарды ажыратып, дұрыс дыбыстау.

Сөзді буынға бөлу, сөздегі буын санын және орналасу ретін анықтау.

Суретттер бойынша тапсырмадағы сұрақтарға жауап беріп, әңгіме құрастыру. Жазу жолына Қ әрпіннің элементтерін жазу.  Сабақта балаларға төрт түлік мал туралы түсіндіріліп, олардың төлдерін табу арқылы қозы, құлын сөздері қай дыбыстан басталып тұр деген сұрақ арқылы жаңа сабақтың тақырыбы түсіндірілді. Балалар құлақ сөзін буынға бөліп, дыбыстық талдау жасады.Лақ, құлын, қозы сөздерінде қ дыбысы сөздін басында, ортасында, аяғында кездесіп тұрғанын тауып айтты. Сонымен қатар берілген суреттерді Қ дыбысының қасына орналастыра алды. Және де Қ әрпінің баспа түрін әліппе дәптерге бастырып жазды.Балалар сабақта белсенділік танытты. Сабақ өте қысызықты өтті.

5 желтоқсанда 2 «Б» сыныбында орыс тілінен ашық сабақ өтті.

 

Прозвенел уже звонок, начинается урок.

Встаньте, дети, не ленитесь, все мне дружно улыбнитесь.

Здравствуйте, ребята! Сели и на парты посмотрели.

Будут нужными опять: книжка, ручка и тетрадь.

Не забудет про дневник-           

міне, осындай оң эмоциялық көңіл-күймен сабақ басталды.

 

Бүкіл сабақ бойы оқушылар практикалық тапсырмаларды мұғалімнің жетекшілігімен және өз бетіменорындады.

Сабақты өткізу барысында    ауызша, көрнекі құралдар.,кітаппен , дәптермен әртүрлі  жұмыс түрлері жүргізілді.

      Қауіпсіздік ережесін сақтау. А, у дыбысы мен әрпі

Мақсаты: А-у дыбысы мен және А, У дыбыстарының баспа түрін жазу.                                            

Қауіпсіздік ережесімен таныстыру.

 

 

3 « А» сынып

Пәні:математика

Сабақтың тақырыбы:

246+352,598-246 түріндегі үш

таңбалы сандарды разрядтан аттамай

жазбаша қосу және азайту

Сабақтың мақсаты:

Үш таңбалы сандарды разрядтан

аттамай жазбаша қосу және азайту

тәсілдерін көрсетіп беру, оны

есептеулер жүргізуде қолдануға

машықтандыру; есеп құрастыру және

шығару, түрлендіру.

Сынып жетекші: Ходжалакова Р.Н.

4 «А» сынып

Пәні:математика

Сабақтың тақырыбы: Санды көбейтіндіге көбейту

Сабақтың мақсаты:

Санды көбейтіндіге көбейту натурал сандарды көбейтудің терімділік қасиеті арасындағы тәуелділік тәсілдері арқылы есептер шығару түсінігін қалыптастыру арқылы зерттеу, сараптау, қорытынды жасай білуге, үйрету, ойлау жүйесін, логикасын дамыту.

 Мектепалды даярлық топтары  «Ертегілер еліне» саяхаттап қайтты, онда мектепалды «Б» тобы «Қызыл телпек» ертегісін сахналады.

Мақсаты: Жақсы дос болып,  бірлікпен жұмыс жасауға тәрбиелеу.

 «Қасқыр мен жеті лақ» ертегісі

Мақсаты: Оқу-іс әрекетінде «Қасқыр мен жеті лақ ертегісін сахналай отырып бүлдіршіндердің қызығушылығын ояту. Сөздік қорын молайту, тіл байлығын дамыту, есте сақтау, дүние танымын кеңейту.
Әдіс –тәсілдер: Сұрақ –жауап, әңгімелес мадақтау, қорытындылау.
Көрнекіліктер: Картинкалар, суреттер, панарама көрнекілік.
Сабақтың барысы: Балалар
  етегіні  сахналау барысында өздерінің рөлдерін жақсы сомдады.

«Білімдер бекетіне саяхат»

Мақсаты: шығармашылық қаблеттері дамыту.

Міндеттері:

1.       Пәндерге деген қызығұшылықтарын арттыру.

 

2.       Өзіндік жұмыстарын орындау барысында өз үмітерін қосу.